Październik 2014 (+26,72%)

Zapraszam na kolejne podsumowanie inwestycji na New Connect. Jak widać na obrazku, jest ciekawie. Zarobiłem już ponad 200 000 zł!!!


Na giełdzie raz lepiej a raz gorzej. Tymczasem w moim portfelu panuje zieleń.

Od ostatniego wpisu zmienił się skład portfela.
Sprzedałem Uboat-line. Strata 7 358,47 zł.
Dokupiłem WDB Brokerzy.
Kupiłem Internet Media Services.
Kupiłem Fluid.

Inwestycja w Uboat-line okazała się kompletną porażką. Zdecydowałem się na sprzedaż całego pakietu, ponieważ straciłem wiarę we wzrosty na tej spółce. Być może sprzedałem za tanio, ale sądzę, że dzięki temu będę miał więcej czasu na śledzenie sytuacji pozostałych spółek.

Na dokupienie akcji WDB Brokerzy zdecydowałem się, ponieważ spółka radzi sobie bardzo dobrze. Dlaczego miałbym nie wykorzystać tej szansy?

Internet Media Services i Fluid to moje nowe nabytki. Obie spółki wydają mi się ciekawe. Szczególnie spodobała mi się działalność Internet Media Services. Przed analizą profilu jej działalności nie zdawałem sobie nawet sprawy z tego, że marketing sensoryczny to tak prężnie rozwijająca się branża.

Wg mnie to nie jest dobry moment na zakupy, ale chciałem zwiększyć ilość spółek do 12. 10 to wg mnie za mało, bo płynność niska, a chciałem zainwestować większą kwotę. Na ten moment nie chcę przekraczać kwoty 0,5 mln zł. Mam prawie 0,3 mln zł, a reszta czeka na okazje. Mogę wam zdradzić, że czasem ustawiam dość duże zlecenia na niektórych spółkach na kwoty znacznie niższe od kursu rynkowego. Liczę, że jakiś duży inwestor się kiedyś pokusi na sprzedaż, a ja kupię spory pakiet, ale w okazyjnej cenie.

Przyszłość oceniam neutralnie. Koniunktura jest dość dobra, choć pewnie jesteśmy o krok od bessy. Im później przyjdzie tym większe będą spadki.

Wpis kończę podsumowaniem:

Tyle zainwestowałem 228 319,04 zł
Wartość akcji w portfelu 289 323,96 zł
Zysk z posiadanych akcji 61 004,92 zł
Jestem 26,72 % na plusie
Zysk z dotychczas sprzedanych akcji 144 229,00 zł

Łączny zysk od początku inwestowania: 205 233,92 zł